Kelionių gidas keliaujantiems į Tailandą

Tailandas – savo egzotika pribloškianti šalis. Jeigu pavargote nuo Europinės kultūros ir ieškote atgaivos sielai, dvasinės ramybės, stiprių įspūdžių bei naujovių gyvenime – siūlome vykti į dekoratyvinių drambliukų, perlų, aukso, brangakmenių ir šilto bendravimo oazę – Tailandą. Tailande pastaraisiais metais tapo tikra atostogautojų Meka. Atostogos Tailande  renkasi ir jaunimas, ir vyresni poilsiautojai. Pigios paslaugos, pigūs skrydžiai, pigus maistas ir daugybė įvairiausių pramogų. Tropinis klimatas, šilta jūra su balto smėlio paplūdimiais, nepakartojama virtuvė, aukščiausios klasės viešbučiai bei paslaugūs, nuolatos besišypsantys vietiniai gyventojai – visai tai Jūs rasite apsilankę Tailande.

Kada geriausia keliauti

Tailando atogrąžų klimatas pasižymi aukšta temperatūra ir drėgme ištisus metus. Balandžio ir gegužės mėnesiais yra karščiausios temperatūros. Lapkričio – vasario mėn. yra geriausias laikas aplankyti Tailandą, nes oras yra gana lengvas ir saulėtas, o drėgmės lygis mažėja ir temperatūra vėsinama iš šiaurės rytų vėjo. Tailando vidutinis klimatas svyruoja nuo 30 ° C iki mažiausio gruodžio ir iki 36 ° C nuo sausio iki balandžio. Krituliai paprastai vidutiniškai siekia nuo 5 mm gruodį iki 300 mm rugsėjo mėnesį centrinėse Tailando dalyse. Apsilankius Tailande, rekomenduojama kasmet apsirengti šviesius medvilninius drabužius. Taip pat yra daug mažmenininkų, kurie gali pasiūlyti ir pateikti tinkamus drabužius už prieinamą kainą.

Kaip geriausiai nukeliauti

Tiek iš Rygos, tiek  iš Vilniaus nebrangiai skraidina „Turkish Airlines“ arba „Ukrainian Airlines“  bendrovės. Galima rasti lėktuvo bilietus į Bankoką už 400-500 eurų.

Ką vertėtų pamatyti

Bankokas. Tailando sostinė Bankokas gali pasigirti tiek savo dydžiu, tiek nenuilstamu gyvenimo tempu. Čia gausu šurmulio, spalvų ir kontrastų. Didybe spinduliuoja milžiniški dangoraižiai, savo grožiu net akina budistų šventyklos, o vietiniai turgūs vilioja prekių gausa, jų margumynu. Bankokas – tai miestas, kurį aplankyti privalo visi, kurie dievina Rytų kraštus, domisi Azijos žemyno kultūra. Jei ir jūs ketinate vykti į Tailandą, rekomenduojame bent pora dienų praleisti spalvingoje jo sostinėje. Aplankykite įspūdingą tajų architektūros šedevrą – Karalių rūmus, kurie žavi prabanga, tvyrančia rimtimi ir susikaupimu. Taip pat pasivaikščiokite miesto gatvėmis, paragaukite tailandietiško maisto vietiniame restorane, pasiplaukiokite laiveliu po Bankoką raizgančius kanalus. Vakare patariame aplankyti aukščiausią Bankoko pastatą – Baiyoke Sky, nuo kurios atsiveria įspūdinga miesto panorama. Nuodėmės vertas vaizdas.

ka pamatyti Tailande

Damnoen Saduak plaukiojantis turgus. Vienas iš įspūdingiausių dalykų, ka pamatyti Tailande – plaukiojantis turgus. Tai autentiška prekybos tradicija, kuri Tailande gaji jau ne vieną šimtmetį. Nuo pat ankstyvo ryto, vietiniai prekybininkai atvyksta savo valtelėmis, kurios prikrautos vaisiais, daržovėmis, įvairiausiomis gėlėmis, jūros gėrybėmis, suvenyrais. Jei pirkėjas nori ką nors nusipirkti, prekybininkas priplaukia prie kranto ir jam parduoda savo prekes. Kaip ir galite nuspėti, šiame turguje vyrauja šurmulys bei nedidelis chaosas. Tai autentiška patirtis, kurią tikrai prisiminsite visą gyvenimą. Jei nuspręsite nuvykti apžiūrėti Damonoen Saduak turgaus, nepamirškite pasiimti ir savo fotoaparato. Garantuojame, jog tikrai norėsite daug ką įamžinti!

Istorinio paveldo ir gamtos mėgėjams

Koh Chang sala. Esate laukinės gamtos mylėtojas? Žavitės nuošaliais paplūdimiais, kurie apsupti išsikerojusiomis palmėmis? Kriokliais, kuriuos galima pasiekti tik įveikiant vešlias džiungles? Tada rekomenduojame jums aplankyti Koh Chang salą, kurios pavadinimas, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „Dramblio sala“, mat jos forma primena dramblio galvą. Beje, šių milžiniškų gyvūnų saloje taip pat nemažai: juos galima matyti ar net jais pajodinėti žygių po džiungles metu. Koh Chang patiks tiems, kurie savo atostogų metu nori harmonijos su gamta. Žinoma, nepamirškite ne tik mėgautis paplūdimiu ar džiunglėmis, tačiau taip pat pasivaikščioti po jaukius miestelius, aplankyti vietinių prekyvietes, paragauti egzotiškų vaisių. O jei jaučiatės pervargę nuo darbų, rekomenduojame pasilepinti tailandietišku masažu. Jausitės tarsi naujai gimęs!

kelioniu gidas tailande

Khao Sok nacionalinis parkas. Tailando gamta iš tiesų nepaprasto grožio! Dar vienas puikus to įrodymas – Khao Sok nacionalinis parkas, esantis Tailando pietinėje dalyje. Neaprėpiami tropinių džiunglių vaizdai bei Čeolano ežero panorama tiesiog atima žadą. Turistams siūloma valtele pasiirstyti po šį ežerą. Regėsite Čeolano krantus puošiančias milžiniškas uolas, tolumoje stūksančius kalnų masyvus, tankius tropinius miškus. Nacionalinio parko teritorijoje gyvena beždžionės, tapyrai, drambliai, elniai, lokiai, tigrai, ramiai sklando ereliai, burkuojasi didieji ragasnapiai. Turistams įrengti nameliai ant ežero kranto, leidžiama maudytis, vaikštinėti po teritoriją. Tikra palaima tiek akims, tiek sielai.

Ajutajos istorinis miestas. Jei domitės istorija, senosiomis Azijos kultūromis, tada viešėdami Tailande tiesiog privalote aplankyti istorinio Ajutajos miesto griuvėsius, esančius centrinėje šalies dalyje. Šis miestas buvo įkurtas 14-ame amžiuje. Gyvavimo laikais jį valdė net 35 karaliai. Ajutajos klestėjimo laikais mieste buvo treji karalių rūmai, 375 šventyklos, 29 gynybiniai fortai, 94 miesto vartai. 18-ame amžiuje miestas buvo apsuptas Mianmaro armijos, nuo tada taip ir neatsigavo. Šiandien Ajutajos istoriniame mieste pamatysite įmantrių šventyklų, Budos statulų, rūmų kompleksą, kuris primena žymiausią Kambodžos lankytiną vietą – Angkoro miesto šventyklų kompleksą. Istorinis miestas dvelkia didybe. Labai rekomenduojame jį aplankyti, jei viešėsite Tailande.

phi phi salynas

Phi Phi salynas. Galbūt esate matę filmą „Paplūdimys“, kuriame gražuolis Leonardo DiCaprio nukeliauja į Tailandą? Šis filmas filmuotas Phi Phi salyne, kurį sudaro dvi, tokio pat pavadinimo, salos. Jos žavi nepaprastais balto smėlio paplūdimiais, turkio spalvos įlankomis bei didingomis uolomis. Į šias salas plūsta nardymo entuziastai iš viso pasaulio, mat povandeninis pasaulis čia tiesiog keri. Salos patiks tiems, kurie nori kokybiško poilsio. Čia įsikūrę daugybę viešbučių, restoranų, barų, klubų SPA centrų. Puiki gamtos bei aukšto lygio paslaugų harmonija. Beje, viešėdami Phi Phi salyne aplankykite garsiąją Vikingų uolą, kurios skliautuose gyvena tūkstančiai kregždučių!

Sukotajaus istorinis parkas. Dar viena vieta, kurią būtina aplankyti tiems, kurie nori kuo geriau pažinti Tailando kultūrą bei istoriją – Sukotajaus istorinis parkas. Miestas buvo įkurtas dar XIII amžiuje ir iš pradžių vadinosi „Laimės žydėjimas“. Lankydamiesi šiame istoriniame mieste, pamatysite kelias iš tiesų įspūdingas šventyklas. Visgi, Sukatajus garsėja ne tik įstabios architektūros liekanomis, tačiau ir gilia skulptūros tradicija. Čia išvysite kanonines Budos skulptūras: stovintį, einantį, sėdintį ir gulintį. Bene įspūdingiausias Buda stūkso Vat Sičumo šventykloje. Ši skulptūra net 11 metrų aukščio!

Baltoji šventykla. Tailando kultūrą atspindi ne tik šimtmečius menantys istoriniai miestai, tačiau ir ne taip seniai pastatyti pastatai. Vienas jų – Wat Rong Khun, arba tiesiog – Baltoji šventykla. Šis stulbinančio grožio architektūrinis paminklas suprojektuotas tik 1997 metais, tačiau jau spėjo įgyti žinomumą dėl savo architektūrinių ypatybių. Šventykloje vaizduojami ne tipiniai budistų fragmentai, o šiuolaikinio gyvenimo gėrio ir blogio koncepcijos. Šventykla padengta nedidelėmis veidrodinėmis dalelytėmis, kuriose lūžtantys saulės spinduliai sukelia žaižaruojantį vaizdą. Balta šventyklos spalva tarsi nusako Budos tyrumą, o saulėje spindinis stiklas – spinduliuojančią Budos išmintį žemėje. Garantuojame, jog ši šventykla paliks jums didelį įspūdį!

Krabi ar Puketas?

Krabi. Jei savo atostogų Tailande metu norite pajusti, kodėl ši šalis vadinama tūkstančio šypsenų šalimi, o taip pat pasimėgauti skaniu maistu bei nepaprasto grožio paplūdimiais, rekomenduojame poilsiauti Krabi regione. Pats Krabi miestas neatrodo labai turistiškai, jis gyvybingas, pasižymintis šurmuliu ir skuba. Visgi, miesto regione esantys kurortai iš tiesų verti dėmesio. Aplink Krabi esančios salos – verčia iš koto ir iškart kviečia mėgautis atostogomis: nuo nardymo atrakcijų iki laipiojimo uolomis. Čia bus pavergta kiekvieno ekstremalių pojūčių norinčio keliautojo siela.

puketas ar krabi salynas

Puketas. Puketas – bene populiariausia iš visų Tailando salų. Ją renkasi tie turistai, kurie nori komfortabilaus poilsio, aukšto lygio paslaugų bei nepaprasto gamtos žavesio. Kilometrus besitęsiantys paplūdimiai, kuriuos skalauja dangaus žydrumo Andamanų jūros vanduo, palmės, skardžiai, kurie nuspalvinti atogrąžų augalijos, manieringi salos vingiai. Puketą įsimyli ramybės ieškantys romantikai, vandens sporto entuziastai, pramogų ir linksmybių ištroškę turistai. Aplankę įdomiausius Tailando pažintinius turus, praleiskite kelias tingias dienas Pukete. Tikrai nepasigailėsite.

Lentelė, kad susidėlioją savo atostogų kriterijus išsirinktumėte sau tinkamą kurortą.

Krabi Puketas
Tarptautinių skrydžių kiekis +
Vietinių skrydžių kiekis +
Vietinių skrydžių kainos +
Maisto kainos kavinėse +
Masažo kainos  +
Viešbučių pasirinkimas  +
Taxi kainos  +
Ekskursijų kainos  +
Parduotuvės, apsipirkimas  +
Ramesnis eismas  +
Patogumas keliauti po salas  +
Dienos turų kiekis  +
Naktinis gyvenimas  +
Gamtos grožis  +
Ramybė  +
Aktyvios pramogos gamtoje  +
Pramogos šeimai (atrakcionai, vandens parkai)  +
Prabangūs restoranai  +
Vietinis maistas  +
Sekso turizmas  +

tailandietiskas maistas

Ko vertėtų paragauti

Ryžių makaronai (Pad Thai). Pad Thai,  tailandietiški makaronai, kuriose atsiskleidžia visos Azijos spalvos, yra įvairių rūšių – su kiaušiniu, vištiena, daržovėmis ar jūros gėrybėmis. Kad ir kokius makaronus mėgtumėte, yra keturi dalykai, be kurių šis tailandietiškos virtuvės karalius neįsivaizduojamas – žuvies padažas, cukrus, čili milteliai ir smulkiai sumalti riešutai.

Suktinukai  (Pa Pie Ta). Šis pavadinimas daugeliui turbūt jau yra girdėtas, o jo atstovaujamas patiekalas – ragautas. Jie – vienas mėgstamiausių tajų užkandžių. Jie traškūs, prikimšti šviežių ir spalvingų daržovių, o jų dydis leidžia juos valgyti bet kur. Jei pirksite juos gatvėje, miela moteriškė ar paslaugus vyriškis jums juos supjaustys į dar mažesnius gabalėlius, susmaigstys mediniais pagaliukais, kiek didesniais už dantų krapštukus, ir štai – patiekalas paruoštas. Patarimas: suktinukai labai skanūs su saldžiarūgščiu padažu, kurį naudoja turbūt kiekvienas gatvės virėjas, tad jei jums jo nepasiūlė, paprašykite patys.

Kokosų pieno sriuba su vištiena (Tom Kha Kai). Kokosų pieno sriuba su vištiena irgi jau nebe nustebins aistringesnių azijietiškos virtuvės mėgėjų, tačiau tai vis tiek vienas iš patiekalų, kurių būtina paragauti viešint Tailande. Iš kitų patiekalų ji išsiskiria tuo, kad patenkins tiek išrankaus, tiek tailandietiškos virtuvės prisibijančio valgytojo skonį. Švelni, kvapni ir itin soti sriuba savyje, kaip bebūtų keista, slepia aštriųjų čili, galangalo šaknies griežinėlius (labai panašius į mūsų imbierą), grūstus eskaloninius česnakus, citrinžolės stiebelius ir, žinoma, šviežią vištieną.  Tačiau būtent kokoso pienas sušvelnina Azijos virtuvei būdingą aštrumą, tad sriubą gali valgyti ir vaikai, tačiau patarimas – ne viskas, kas yra sriubos lėkštėje, yra valgoma. Ką sunkiai sukramtote, tiesiog išimkite iš lėkštės, nesikankinkite taip, kaip aš pirmuosius kartus, nenorėdama pasirodyti išranki. Tačiau paaiškėjo, kad įvairius žolynus iš sriubos išrankioja net patys vietiniai.

tailandas

Aštrios žaliosios papajos salotos (Som Tum). Jei galvojate, kad papaja yra desertinis patiekalas, pagalvokite dar kartą, mat Tailande iš žalios papajos yra gaminamos gaivios ir aštrios salotos. Vieniems šis patiekalas iš karto „prilimpa“, kitiems užtenka paragauti tik vieną kartą.  Šių salotų ingredientai yra česnakas, čili, žaliosios šparaginės pupelės, vyšniniai pomidorai ir juostelėmis tarkuota šalia papaja. Pasiruoškite saldžiai sūraus aštrumo fiestai. Jus šis patiekalas neabejotai nustebins, o patiks ar nepatiks, tai jau nebe taip ir svarbu.

Jūros gėrybės ir žuvis. Ženkite į kinų kvartalą Bankoke ar į naktinį Chiang Mai turgų, į Khao San kelią ar Ao Nango pakrantėje įsikūrusį restoraną, visur rasite vieną ir tą patį gamtos dovanotą turtą – jūros gėrybes. Žuvų pavadinimų aš čia net nebeklausiu, o kuo vardu mažasis krabas man irgi ne taip svarbu. Jei esate ištikimas krevečių, austrių, krabų, moliuskų, aštunkojų ir kitų vandens gyvių mėgėjas, Tailandas jums nušvis visomis spalvomis ir panardins į tikrų tikriausią skonių jūrą.

atostogos tailande

Vaisiai ir jų kokteiliai. Tailande jie pačių įvairiausių formų, spalvų ir skonių. Nuo smirdinčiojo duriano, iki žaismingų drakono vaisių, nuo linksmų mangustinų, iki saldžiųjų mangų. Būtinai Tailande paragaukite ananaso, čia jis visiškai kitoks nei mūsų prekybos centruose –  saldūs ir tirpsantys burnoje, ir net suvalgius visą ananasą, rūgštumas neišgraus jums lūpų kampučių ar liežuvio.

Kur apsistoti

Pats populiariausias metas keliauti į Tailandą yra gruodžio–vasario mėnesiai, tačiau tuomet ir apgyvendinimo kainos didesnės. Skirtinguose regionuose kainos yra ne vienodos, tad reikia nusiteikti, kad turistų gausiau lankomose vietose už nakvynę teks pakloti daugiau. Jaunimo nakvynės namai (hosteliai) šioje šalyje nėra itin populiarūs, nes kambarį ekonominės klasės svečių namuose galima gauti už 2,5-5 €. Tailande didžiulis 3-5 žvaigždučių viešbučių pasirinkimas, kuris patenkins kiekvieno poreikius. Didžiuliai baseinai, sporto salės, egzotiškas maistas ir puikiai sutvarkyta aplinka kokybės kartelę iškelia labai aukštai. Paprastai tokiuose viešbučiuose kainos prasideda nuo 25 € nakčiai, tačiau vėl gi tai labai priklauso nuo to, ar jis įsikūręs mieste, provincijoje ar turistų gausiai lankomoje saloje.  Užsisakyk per booking.com!

kelione I tailanda

Valiuta ir kainos

Batas yra Tailando valiuta, 1 euras yra 35 THB. Pietūs nebrangiame restorane jums kainuos apie 1,59 E

Pietūs nebrangiame restorane – 1,50 EUR
Pietūs dviems asmenims vidutinės klasės restorane – 20 EUR
McDonalds pietų kompleksas – 4 EUR
Puodelis kavos Cappuccino – 2 EUR
Taksi kaina 1 km – 1 EUR

Kainos turguje:
Ryžių ar ryžių makaronų patiekalas – 0,80 EUR
Iešmelis su vištiena, tofu – 0,15 EUR
Burgeris – 0,80 EUR
Vaisių kokteilis – 0,50 EUR
Šviežių krevečių kilogramas – 6 EUR
Kilogramas šviežios didelės žuvies – 3,30 EUR
Kilogramas mažų kalmarų – 4,20 EUR
Kilogramas mangų – 0,80 EUR
Kilogramas arbūzo – 0,40 EUR
Nedidelis ananasas – 0,40 EUR
Kilogramas agurkų – 0,55 EUR
Kilogramas bulvių – 1 EUR
Kokosas – 0,70 EUR

Naudingi patarimai

Informacija dėl Tailando vizos. Nuo 2019 metų balandžio 14 dienos Lietuvos piliečiai, atvykstantys į Tailandą turizmo tikslais, galės šalyje 30 dienų būti be vizos. Viskas, ką Jums reikia padaryti: atvykus į Tailandą tiesiog stoti į bendrą eilę (ne viza on arrival) ir vietoj anksčiau klijuojamos vizos gausite sienos kirtimo antspaudą. Be to, Jums teks parodyti išvykimo iš šalies per 30 dienų lėktuvo bilietą. Be jo į šalį greičiausiai nebūsite įleidžiami. Tai yra labai svarbu! Jei šalyje norėsite būti ilgiau nei 30 dienų, tokiu atveju Jums reiktų pasigaminti 60 dienų vizą toje šalyje, kurioje esate. Šią vizą galite prasitęsti Tailande dar 30 dienų. Šiuo metu, Lietuvos piliečiai norintys vizos turi kreiptis į Tailando Karalystės garbės konsulatą, esantį Vilniuje. Reikia turėti: galiojantį pasą (galiojimo laikas ne trumpesnis kaip 6 mėn. nuo įvažiavimo į šalį dienos); paso kopiją (puslapio su nuotrauka); užpildytą prašymo formą (pildoma lietuvių arba anglų kalba); banko patvirtintą kvitą apie sumokėtą mokestį už vizą; − 1 spalvotą nuotrauką (4,5 cm x 3,5 cm); lėktuvo bilieto kopiją (su grįžimu atgal arba išvykimu į kitą šalį); viešbučio rezervacijos kopiją (bent pirmai nakvynei).

puketas

Kiti patarimai. Visada reikia pasižiūrėti, ar prie, tarkime, vietinės parduotuvės įėjimo yra šlepetės. Jeigu yra, reikia nusiauti ir Jums, jeigu ne, atidarote duris, įkišate galvą ir pasiteiraujate, ar reikia nusiauti. Taip parodysite mandagumą ir pagarbą.

Deramai, neiššaukiančiai apsirengti einant į šventyklą, nes neapsidengus pečių ir kelių eiti į šventą vietą – didelė nepagarba. Tačiau geriausia – visada būti apsirengus rūbais, dengiančiais pečius ir kelius. Rodydami pyktį ir nepasitenkinimą, iš karto būsite “nurašytas” vietinių, kristumėte jų akyse ir būtumėte negerbiamas. Todėl bet kokią situaciją – derybas turguje ar kitus nesusipratimus spręskite su šypsena veide. Gal tai ir užtruks ilgiau, bet galiausiai bus Jūsų viršus.

Vaikai gatvėse. Jeigu vaikas ar jauna mama su vaiku Jūsų prašo pinigų, visų pirma net nereikėtų duoti, o jeigu tikrai norite padėti skurstantiems, geriausia susirasti vietinę organizaciją ir paaukoti ten. Siūlymas nemokamai pavėžėti mieste su “tuktukais”. Galiausiai būsite nuvežtas ne ten, kur norėjote ir bus paprašyta susimokėti už kelionę, kad būtumėt nuvežtas ten, kur ir reikia. Žinoma, pakeliui dar būsite nuvežti į draugų fabrikus, kuriuose, anot jų, galėsite įsigyti kažką geriausia kaina.

Nupirk man kavosNupirk man kavos