Ką nuveikti Gdanske per 4 dienas?

Atostogos Gdanske puiki mintis, nes į vieną gražiausių Lenkijos miestų Gdanską, tiesiogiai iš Vilniaus skraidina „Wizzair“ pigių skrydžių oro linijų bendrovė. Lėktuvo bilietai į vieną pusę nuo €9,59. „Wizzair“ šiuo maršrutu skraidina antradieniais ir šeštadieniais, tad galite lengvai susiplanuoti 4-5 dienų išvyką pas kaimynus.  Virgintourist.lt siūlo ką nuveikti ir pamatyti per 4 dienas Gdanske.

Kruizas Moltavos upe

Norėdami geriau pažinti miestą, rinkitės Moltavos kruizą, kurį siūlo daug šios paslaugos teikėjų išsirikiavusių išilgai uosto. Čia galima net sugrįžti į praeitį, renkantis pasiplaukiojimą viename iš nedaugelio senovinio stiliaus laivų. Populiariausias maršrutas – plaukti palei uostą, iš kurio atsiveria  panoraminis Gdansko senamiesčio vaizdas su spalvingais pastatais palei krantinę. Paprastai kruizą lydi gidai, muzika, gėrimai ir užkandžiai.

Europos Solidarumo Centras

2014 m. atidarytas muziejus labai svarbus patiems lenkams, kadangi pasakoja visą nepriklausomybės nuo sovietų kovų „Solidarumo“ istoriją. Apie tai liudija didžiulė muziejaus ekspozicija, išdėstyta per keletą aukštų. Joje naudojantis šiuolaikiškomis interaktyviomis priemonėmis derinamos autentiškos nuotraukos, garso, vaizdo įrašai, asmeniniai to meto didvyrių daiktai. Čia pat yra ir didžiulė biblioteka, įsikūręs buvusio Lenkijos prezidento ir „Solidarumo“ lyderio Lecho Walęsos biuras. Patys lenkai sako, jog aplankyti šį muziejų – kiekvieno garbės reikalas. Juk būtent Gdanske (ir būtent toje vietoje, kur įkurtas muziejus) prasidėjo Lenkijos nepriklausomybės kelias.

Antrojo pasaulinio karo muziejus

Tik 2017 m. kovą atidarytame muziejuje jau apsilankė virš 100 tūkst. žmonių – lenkų ir kitų tautybių lankytojų. Toks muziejaus populiarumas nestebina, kai pats jame apsilankai. Po apsilankymo nekyla abejonių ir dėl to, kur buvo išleisti 110 mln. eurų, kuriuos muziejaus įkūrimui skyrė Lenkijos vyriausybė. Muziejuje gausybė autentiškų daiktų – visus juos sunešė lenkai ir kitų tautų atstovai, atsiliepę į muziejaus įkūrėjų prašymą pasidalinti savo asmenine istorija. Ne vienas jų įkvėpė originalias ekspozicijas. Iš viso muziejuje netradiciškai pasakojama visa karo istorija, nors, žinoma, didžiausias dėmesys skiriamas Antrajam pasauliniam karui, tačiau žvelgiant į jį ne vien iš lenkų tautos pozicijos, bet žydų, Baltijos šalių tautų atstovų.

Muziejuje verta praleisti ne vieną valandą. Jam apžiūrėti paskirkite bent pusdienį. Tiesa, svarbu žinoti, jog į jį nėra įleidžiami vaikai, jaunesni nei 7 metų. Tačiau didesniems tikrai verta paskirti laiko ir jame apsilankyti.

Paragaukite „Obwarzanek“ riestainio

Gdanske, palei Karališkąjį kelią, prekybos rajonus, turgų ar net uostą, dažnai pamatysite prekybininkus, parduodančius didelę, supjaustą bagelo formos  duoną, padengtą sezamo arba aguonų sėklomis. Tai- obwarzanek, šviesiai rudos spalvos su apibarstytais  paviršiais, paprastai yra gruzdintos ir sunkesnės už bagelą duonelės. Manoma, kad  tai bagelio pirmtakas. Paprastai ji yra saldi, vartojama  prie arbatos ar kavos. Tačiau yra ir pikantiškų versijų, kurių sudėtyje yra sūrio, druskos ir kitų prieskonių. Daugelis kepyklų turi savo meniu, o kai kurie restoranai riestainius patiekia kartu su maistu.

Šv Marijos bazilika

Manoma, kad didžiausia plytų bažnyčia Europoje ir didžiausia Lenkijos bažnyčia yra Šv. Marijos bazilika. Bokštas, kurio aukštis siekia net 82 metrus, yra puikus reginys. Gotikinė bažnyčia, statyta daugelį šimtmečių, yra stebėtinai ryški, o viduje atspindi stilių įvairovę. Aukštas altorius yra gotikinio stiliaus. Taip pat yra  Šv. Jurgio ir Šv. Baltazaro koplyčios. Tačiau pagrindinė atrakcija yra milžiniškas 14 metrų astronominis laikrodis, kuris taip pat yra vienas didžiausių medinių laikrodžių pasaulyje. Jis rodo laiką, datą, mėnulio fazę, saulės ir mėnulio padėtį zodiako ženklų atžvilgiu, taip pat šventųjų kalendorių.

Aplankykite paminklą Farenheitui

Danielas Fahrenheitas, gimęs Gdanske XVII a. Pabaigoje, gyveno prekybininkų šeimoje ir daug keliavo su savo tėvu. Po to, kai jo tėvai buvo  mirė, jis atsidavė mokslui. Jis pasižymėjo įvairiais moksliniais eksperimentais kurie yra gerai žinomi. Vienas iš žinomiausių- 18 amžiaus pradžioje jis sukūrė  temperatūros skalę matuojamą Fahrenheitais. Fahrenheito paminklas yra senovinis termometras, sukurtas siekiant pagerbti šį puikų mokslininką.

Gintaro muziejus

Nuo viduramžių laikų Gdanskas buvo svarbus prekybos gintaru centras. Nors gintaras yra sukietėjusi medžio derva, daugelį  šimtmečių jis buvo labai populiarus dėl savo gražios spalvos ir natūralaus grožio. Kadangi Gdanskas yra svarbus Baltijos jūros uostas, miestas viduramžių laikais tapo garsiu prekybos uostu. Gintaro muziejus buvo įkurtas istoriniame miesto centre, viename iš senovinių pastatų Karališkojo kelio gale. Muziejuje vaizdžiai dokumentuota miesto sąsaja su šiuo brangakmeniu. Pirmame aukšte taip pat yra dirbtuvės, kur galima stebėti amatininkus dirbant.

Neptūno fontanas


Garsiausiu miesto orientyru laikomas  Neptūno fontanas. Jis Simbolizuoja glaudžius miesto ryšius su jūra, paminklas buvo pastatytas XVII a. viduryje, to meto miesto mero dėka. Fontanas ir tvora aplink jį yra su Gdansko emblema ir Lenkijos ereliais, tai viena iš svarbiausių lankytinų vietų mieste. Pasak legendos, fontanas buvo labai naudingas atrandant garsujį „Goldwasser“- stiprų žolelių likerį.

Rotušė

atostogos gdanske

Beveik pusiaukelėje, einant  Karališkuoju keliu yra garsioji Rotušė su 37 varpeliais, o viršuje – auksinė karaliaus Žygimanto Augusto statula. Iš pradžių dominavo originali gotikinė struktūra, bet 16 amžiuje  ji buvo perdaryta renesanso stiliumi. Varpai skambėjo prie Lenkijos monarchų, tokių kaip Aleksandras I ir Žygimantas I, čia buvo miesto valdžia, bet galiausiai tapo Gdansko istorijos muziejumi. Viduje, Didžioji  salė yra spalvingo interjero, primena 16 ir 17 amžius.

Karališkasis kelias

gdansko senamiestis

Gdansko senamiestis pilnas akmenimis grįstų gatvių ir spalvingų pastatų. Dauguma jų išsidėstę  aplink Karališkąjį kelią, kuris laikomas vienu iš ilgiausių  viduramžių kelių Europoje. Kelias puikiai tinka pasivaikščioti, pradedant  vartais ir einant visą kelią iki pat Motlavos upės, apimančios nuostabius senus pastatus,  ir gražius jų fasadus.  Kelio gale yra  Gotikos ir Renesanso kalėjimas ir kankinimo kamera. Labiau patrauklūs yra  XV a. Auksiniai vartai, pastatyti Renesanso stiliumi. Juose yra miesto simbolis –  akmeninė figūra, simbolizuojanti tokias dorybes kaip ramybė, teisingumas, laisvė, pamaldumas ir protas.

Jeigu norite aplankyti teritorijas šiek tiek už Gdansko, tai galima greitai pasiekti Sopotą, kuris yra nutolęs nuo Gdansko apie 20 km., ten rasite didžiausią medinį tiltą Europoje ir nuostabius paplūdimius prie Baltijos jūros. Jeigu esate dideli istorijos mėgėjai tai būtinai turite aplankyti Malborko miestelį, kuris vokiečių buvo vadinamas Marienburgu, ten išvysite įspūdingą viduramžių pilį.

Apsilankyk „WizzAir“ svetainėje ir nusipirk lėktuvo bilietus nuo  €9,59 į vieną pusę.

Nuoma Airbnb:

Privatus kambarys Gdanske nuo €20 už naktį. Spausk čia ir užsisakyk.

Atidaryk Airbnb sąskaita dabar ir gauk €30 pirmam užsakymui!

Viešbučiai:Booking.com

Užsisakyk per booking.com!

Jeigu turite klausimų ar reikia paieškoti skrydžių tam tikromis datomis, mielai jums padėsime, rašykite mums el. pašto adresu info@virgintourist.lt.

Nupirk man kavosNupirk man kavos