Atostogos Kipre: kurį kurortą pasirinkti?

Šiuo metu į Kiprą galima pigiai nuskristi tiek iš Vilniaus oro uosto, tiek iš Kauno. Pigių oro linijų bendrovė „Ryanair“ iš Kauno tiesioginiai skraidiną į Pafosą, o su „Wizzair“ oro linijomis iš Vilniaus galima nuskristi į Larnaką.

Kipro, tai trečia pagal dydį sala Viduržemio jūroje. Puikus pasirinkimas atostogoms – kalnai, vešlūs miškai, šilta turkio spalvos jūra, neįkainojamas istorinis ir kultūrinis palikimas.  Virgintourist.lt parengė apžvalgą apie Kipro kurortus. Išsirinkite pagal savo poreikius ir turėkite nuostabias atostogas.

Pafosas

graikų kyšulys

Pafosas – pajūrio miestas pietvakarių Kipre, tai besiplečiantis kurortas su patraukliu žvejybos uostu, istorija skaičiuojantis nuo neolitų laikų.

Jei savo atostogų metu norite ne tik mėgautis poilsiu paplūdimyje, tačiau ir pasivaikščioti unikaliomis senamiesčio gatvelėmis, esame tikri, jog Pafosas jus sužavės.

Verta pasivaikščioti Troodos kalnais, tarp pušų ir kedrų retkarčiais gali atsverti įspūdingų bažnyčių vaizdai, kurioms buvo suteiktas „UNESCO“ paveldo statutas.

Pafosas yra Afroditės, graikų meilės ir grožio deivės gimtinė. Taigi kodėl kartu nepasiėmus savo antros pusės, keliauti  į meilę pulsuojančia salą ir ragauti šviežiai sugautų jūros gėrybių vietiniame restorane?

Ayia Napa

Visiškai priešingas nei Pafosas yra kitas Kipro kurortas – Agia Napa. Šis miestelis sužavės tuos, kurie dienomis nori mėgautis puikiais paplūdimiais, o naktimis – pašėlusiomis linksmybėmis iki pat paryčių! Gyvenimas čia verda visą parą, todėl neretai šis kurortas lyginamas su vakarėlių sostine – Ibisa. Mat būtent čia suplūsta daugiausia įvairiataučio jaunimo, norinčio linksmintis nuo sutemų iki aušrų. Energingiausia Agia Napos vieta – barų ir pramogų gatvė, – ji tiesiog taip ir vadinama.


Visgi, Agia Napa gali pasigirti ne tik vakarėliais, tačiau ir keliomis įžymybėmis. Viena jų – Cape Greco kyšulys, esantis šiek tiek už pačio miestelio. Kyšulį puošia baltų uolų atodangos, o jį supa smaragdo spalvos jūra. Pasak legendos, kadaise ši nepaprasto grožio vieta buvo jūrų pabaisos namai. Ši, nekentė žvejų, todėl jiems trukdė traukti tinklus su žuvimis.

Jei atostogausite Agia Napoje, rekomenduojame nuvykti apžiūrėti šio miestelio vienuolyną, kuris pastatytas 15-ame amžiuje. Taip pat apsilankykite garsiajame Agia Napos vandens parke, kuris sukurtas pagal Senovės Graikijos mitologinius siužetus. Esame tikri, šių atostogų jūs ilgai nepamiršite!

Larnaka

Larnaka – miestas pietiniame Kipro krante. Antrasis pagal dydį Kipro prekybos uostas ir svarbus kurortas.  Tai tylus, ramybe alsuojantis kurortas su gražiais smėlio paplūdimiais, kurį dažnai renkasi šeimos atostogaujančios su vaikais.

Jei svajojate apie ilgus ir romantiškus pasivaikščiojimus mėnulio šviesoje, rekomenduojame keliauti į Larnaką. Šis Kipro kurortas gali pasigirti nuostabaus grožio pakrantės promenada, kuri dar vadinama Palmių alėja. Nuostabus įlankos vaizdas, galybė jaukių restoranų ir kavinukių. Šis miestas jus tikrai sužavės!

Jei atostogausite Larnakoje, rekomenduojame apžiūrėti 17 a. akveduką, o taip pat Hala Sultan Tekke mečetę, kuri pastatyta Mohamedo tetos garbei. Poilsiaudami šiame mieste jūs tikrai  mėgausitės aukštos klasės aptarnavimu bei puikiais smėlio paplūdimiais! Beje, labai nenustebkite, jei viešėdami Larnakoje pamatysite flamingą. Šie egzotiniai paukščiai migruoja pro Larnaką ir užsuka į netoliese tyvuliuojantį druskos ežerą.

Protaras

Jei ketinate atostogauti su šeima ir norite ramaus kurorto, rekomenduojame rinktis Protarą. Neabejojame, jog gražūs smėlio paplūdimiai ir uolėtos įlankos jus tikrai sužavės. Šiame mieste yra puikių šiuolaikiškų viešbučių, todėl nesunkiai atrasite tą, kuris atitinka jūsų poreikius. Nors miestelis gana tylus, čia nestinga restoranų, kavinių, parduotuvių. Taip pat yra dainuojantis fontanas ir šiuolaikiškas akvariumas.

Nors ir norite ramybės, nerimaujate, jog tylusis Protaras gali atsibosti? Skubame jus nuraminti. Linksmybių kupinas Agia Napos miestelis visai netoliese, tad jei nuspręstumėte kurį nors vakarą pašėlti, jums tereikės sėsti į autobusą ar taksi ir neužilgo atsidursite vakarėlio sūkuryje.

Limasolis

Limasolis – antras pagal dydį šalies miestas, uostas, vyno pramonės centras ir labai patrauklus atostogų kurortas, įsikūręs pietinėje Kipro dalyje.

Beveik dvidešimt kilometrų besitęsianti jūros pakrantė, kuri pasižymi išskirtinai švariais paplūdimiais, aukštos klasės viešbučių gausa, galybe restoranų, kavinių, tavernų, įvairiausiomis pramogomis. Turistus jis vilioja ne tik puikia paslaugų kokybe, tačiau taip pat ir muziejų gausa. Taip pat netoliese įsikūręs vandens pramogų parkas, kuris, neabejojame, sužavės jūsų mažuosius. Na, o aplink Limasolį daug gilią istoriją menančių vietų: Viduramžių tvirtovė Kolossi, Antikinis Kuriono miestas ir kt.  Limasolis – labai universalus kurortas, kuris patiks tiek šeimoms su vaikais, tiek porelėmis, tiek jaunimui, tiek vyresniems keliautojams.

Nuoma Airbnb:

Atidaryk Airbnb sąskaita dabar ir gauk €30 pirmam užsakymui!

Kas yra Airbnb? Skaityk čia

Viešbučiai:Booking.com

Užsisakyk per booking.com!

Jeigu turite klausimų, rašykite mums el. pašto adresu info@virgintourist.lt.

Nupirk man kavosNupirk man kavos