20 idėjų ką padovanoti draugui keliautojui

Jums artimas žmogus yra užkietėjęs keliautojas ir netrukus švęs gimtadienį? O gal norite įdomiai pasveikinti kelionėms neabejingą draugą Kalėdų ar kitos šventės proga? Dovanokite jam arba jai dovaną, kuri bus neatsiejama nuo aistros keliauti. Toks dėmesys pamalonins kiekvieną, o dovanotas daiktas nebus nukištas į giliausią spintos kampą kaip nereikalingas ar nepatrauklus.

Taigi, idėja dovanai jau yra. Puiku! Tačiau neskubėkite pirkti pirmo pasitaikiusio daikto, jei tik jis susijęs su kelionėmis. Turėkite omenyje, jog į kelionę paprastai pasiimame tik būtiniausius ir širdžiai mieliausius daiktus. Jei dovanosite kuprinę, ji turi būti pakankamai stilinga, kad tiktų vaikščioti Paryžiaus gatvėmis, bet kartu pakankamai talpi, kad pasitarnautų atostogaujant Šri Lankoje. Galiausiai, visada verta dovanoti daiktus, kurie kelionėse yra tiesiog būtini – pavyzdžiui, kokybišką fototechniką ar kišeninį daugiafunkcį peiliuką.

Jeigu vis dar stinga idėjų, koks būtent daiktas tai turėtų būti, pasinaudokite šiuo mūsų dovanų sąrašu, kuriame rasite 20 išties originalių ir praktiškų daiktų kelionių fanatikams. Visai nesvarbu, kiek pinigų ketinate išleisti dovanai, sąraše tikrai rasite bent vieną tinkamą idėją, kadangi dovanas suskirstėme į tris kategorijas pagal kainą.

Sulankstoma kuprinė „WANDF Foldable Duffel

Kelionės tuo ir žavios, jog niekada nežinai, kas tavęs laukia. Tačiau kai kuriems netikėtumams verta užkirsti kelią, kad jie nedrumstų poilsio. Patogi kelioninė kuprinė, kuri susilanksto į piniginės dydžio pakuotę, pravers keliautojui bet kurioje kelionėje. Į tokią kuprinę patogu susikrauti pirkinius, įsidėti papildomą avalynę ar lauktuves artimiesiems, kuriomis susigundėte vietiniame turguje.

Nešiojamos svarstyklės „Tarriss Jetsetter Digital“

wh1000xm3b

Tinkamai neįvertinus savo bagažo svorio keliautojai dažnai patenka į nemalonią situaciją oro uoste, kuomet lagamino svoris viršija leistiną normą ir tenka atsisakyti dalies daiktų arba už bagažą mokėti papildomai. Nedidelės nešiojamos svarstyklės išgelbės nuo tokių situacijų. Didžiausias jų privalumas pačios svarstyklės lagamine beveik neužima vietos.

Nešiojamas įkroviklis „Anker PoweCore 10000“

sony wh1000xm3 kaina

Šiandien jokia kelionė neįsivaizduojama be išmaniojo telefono, fotoaparato ar bent nešiojamo muzikos grotuvo. Visiems šiems prietaisams reikalinga energija ir būna ypatingai apmaudu, kai susiruošus fotografuoti geriausią kelionės kadrą išsikrauna fotoaparatas. Nešiojamas įkroviklis neišvengiamai tampa geriausiu keliautojų bičiuliu. Jis nedidelis, telpa kišenėje ir gali savy talpinti tiek energijos, kiek jos pakaktų tris kartus įkrauti išmanųjį telefoną.

Vandenį filtruojanti gertuvė „LifeStraw“

filtruojanti gertuve

Tiems, kurie daug keliauja po egzotiškas šalis visame pasaulyje, dažnai tenka susidurti su gan nemalonia bėda – iš krano bėgantis vanduo nėra tinkamas gerti. Ekstremalių žygių mėgėjai kartais turi tenkintis net vandeniu iš upės ar kito ne visai tinkamo vandens šaltinio. Gertuvė su aktyviosios anglies filtru tokioje situacijoje yra nepamainomas daiktas. Jos dėka galima visada gerti švarų vandenį. Kokybiškas filtras išvalys apie 1000 litrų vandens, o vėliau jį galima bus pakeisti nauju.

 

Gaublys „Antique Ocean“

sony wh1000xm3

Daiktas, kurį dovanojate keliautojui, nebūtinai turi atsidurti jo lagamine kiekvienos kelionės metu. Padovanokite draugui gaublį, kuris papuoš namų interjerą, įkvėps naujoms kelionėms. Be to, gaublyje galima žymėti šalis, kuriose jau pabuvota.

Kaklo pagalvė „Cabeau Evolution“

wh1000xm3 kaina

Skrydžiai lėktuvu arba ilgos kelionės autobusu gali virsti tikra kankynė, jei nepavyksta gerai išsimiegoti. Kas bent kartą mėgino miegoti sėdėdamas, žino, jog kaklo pagalvė garantuoja komfortišką poilsį. Jei ketinate dovanoti tokią pagalvę, nepagailėkite pinigų ir išrinkite kokybišką bei daug vietos neužimančią pagalvę.

„Airbnb“ dovanų kuponas

Jei reikia greito dovanos idėjos sprendimo arba žmogus, kurį norite pasveikinti, šiuo metu yra kelionėje, galite padovanoti jam „Airbnb“ dovanų kuponą. Kelionės metu jūsų draugas tikrai ras kaip panaudoti tokią praktišką dovaną. Su šiuo kuponu jis galės susirasti nakvynę beveik kiekviename pasaulio krašte.

Nešiojama kolonėlė „Sony Portable Bluetooth“

Yra žmonių, kurie keliaudami negali skirtis su savo mėgstama muzika bei kelionės metu mėgsta žiūrėti filmus. Nešiojama Bluetooth kolonėlė pradžiugins tokį žmogų ir taps daiktu, kurį jis pirmiausia įsidės į lagaminą prieš bet kurią kelionę.

Hamakas „ENO Adventure“

Niekas nepaneigs, jog kelionėje labiausiai pasigendama patogaus poilsio. Puiki dovana mėgstančiam keliauti automobiliu ir stovyklauti – pakabinamas hamakas. Bagažinėje jis neužima daug vietos, o malonus pogulis tarp medžių yra kažkas neapsakomo. Viršuje užsegamas neperšlampamas hamakas su ventiliacija orui gali atstoti net palapinę.

Eterinių aliejų rinkinys

Kelionėje privalu turėti svarbiausių vaistų, tačiau juos iš dalies galėtų pakeisti eterinių aliejų rinkinys. Tinkamai parinktas kvapas gali numalšinti galvos skausmą, nuslopinti pilvo skausmus, nuraminti aštrų kaklo skausmą ar kitus negalavimus. Eterinių aliejų rinkinys, kurį sudaro keletas dailių flakonėlių, atrodo stilingai ir yra itin praktiška dovana.


Elektroninių knygų skaityklė „Amazon Kindle Paperwhite“

Aktyvių ir nepamirštamų kelionių metu sunku surasti laiko skaitymui, juk prieš akis laukia daugybė nuotykių. Vis dėlto net ir kruopščiausiai suplanuotą kelionę gali sugadinti subjuręs oras ar spūstys kelyje. Tokiu atveju knyga gali tapti geru bičiuliu. Į keliones vežtis knygas neverta, tačiau turėti elektroninę knygų skaityklę išties paranku. Ji užima nedaug vietos kuprinėje, o knygų skaitymas neeikvoja daug energijos, todėl galėsite skaityti kada panorėję.

Garsą izoliuojančios ausinės „Sony WH1000XM3“

Kelionė lėktuvu gali išties varginti, ypač jei norisi atsikvėpti po patirtų įspūdžiu, o greta nuolat šnekama arba krykštauja vaikai. Garsą izoliuojančios ausinės – geidžiamas kiekvieno keliautojo įrenginys. Jei tai belaidės ausinės, jomis labai patogu naudotis bet kur ir bet kada. Taip pat tokios ausinės gali pasitarnauti kaip laisvų rankų įranga, todėl keliaujant patogu skambinti draugams, planuoti būsimus darbus.

Lagaminas ant ratukų „Thule Subterra“

Žmogui, kuris į svečias šalis keliauja bent du kartus per metus, tikrai patiks kokybiškas lagaminas ant ratukų. Pirkdami tokią dovaną ieškokite patvaraus lagamino, kurio paviršius yra atsparus įbrėžimams. Tokio lagamino viduje gali būti įmontuota baterija elektroniniams prietaisams krauti. Tai kiek pakelia lagamino kainą, tačiau tikrai praverčia netikėtose situacijose.

Ant galvos nešiojamas žibintuvėlis „Black Diamond Headlamp“

Mėgstantiems keliones dviračiais ar žygius į gamtą žibintuvėlis yra tiesiog būtinybė. Patogus ant galvos nešiojamas žibintuvėlis pravers kelionėje dviračiu naktį ar vėlai vakare statant palapinę. Kokybiškas patikimų gamintojų žibintuvėlis turės ilgai tarnaujančią bateriją, bus lengvai įkraunamas ir neužims daug vietos kuprinėje. Taip pat pravers skaitant knyga keliaujant, kai apšvietimas ne toks geras.

Dėklas pasui „SimpacX Fabric“

Pasas – vienas tų daiktų, kurio kelionėje nuolat prireikia. Norisi jį laikyti saugioje ir patogioje vietoje. Dėklas pasui – puiki idėja. Jis gali būti ne tik funkcionalus bet ir stilingas. Keliaujant pasas nesidėvės, taip pat į šį dėklą galima susidėti kitus svarbius dokumentus, pinigus ar įvairias korteles, kurių keliaujant paprastai susidaro visa šūsnis.

Universalus kištukų adapteris

ka padovanoti draugui

Jei keliaudamas nori naudotis savo turimais prietaisais be jokių kliūčių, tau prireiks universalaus kištukų adapterio nestandartinėms rozetėms. Turėdamas tokį adapterį į svečią šalį be baimės galėsi vežtis bet kokį prietaisą. Itin patogu, jei toks adapteris turi ir USB jungtį įvairiems mobiliems įrenginiams. Jei ieškodami dovanos orientuojatės į daikto praktiškumą, tai tikrai geras sprendimas.

Knyga apie keliones arba „Keliauk“ žurnalo prenumerata

zurnalas keliauk prenumerata

Net jei jis ar ji ne itin mėgsta skaityti knygas, tikrai įvertins knygą apie keliones. Tai galėtų būti grožinė knyga apie kurią nors iš Azijos šalių arba išsamus kelionių gidas keliaujantiems po Europą. „Keliauk“ žurnalo prenumerata dar viena puiki idėja, šis žurnalas pasirodo 4 kartus per metus, tad yra labai kokybiškas ir kiekvienas nors kažkiek prijaučiantis kelionėmis visada ras ką įdomaus paskaityti. Greičiausiai tai geriausias žurnalas apie kelionės Lietuvoje.

Kompaktiškas rankšluostis „Microfiber Backpacking Towel“

Didelis rankšluostis, kokiu paprastai malonu naudotis namuose, visai netinka kelionėje. Jis užima daug vietos ir ilgai džiūna. Keliautojai vertina mažus rankšluosčius, kurie dėl lengvo audinio greitai išdžiūna, o sulankstyti užima ne daugiau vietos nei piniginė.

Virtuvės mini įrankių rinkinys „Leatherman Wave Multitool“

Miniatiūrinis šaukštelis, maža šakutė ir nedidelis plastmasinis puodelis gal ir primena indų rinkinį vaikams, tačiau kelionėje gali tapti naudingu daiktu ir visai neatrodo juokingai. Ypač kai turite indelį jogurto, kurio pirštais kabinti visai nesinorėtų.

Trumpas keliakalbis žodynas

Kuo daugiau kalbų keliautojas mokės, tuo daugiau rūpesčių kelionėse išvengs. Tačiau išmokti kalbą nėra taip paprasta. Padovanokite draugui ar mylimam žmogui trumpą keliakalbį žodyną, kuriame jis ras pagrindines kasdienes frazes keliomis kalbomis. Su tokiu žodynu galima drąsiai keliauti į restoraną, be baimės užsisakyti kambarį viešbutyje.

Tikimės, kad perskaitę šį straipsnį, radote savo idėją kaip nustebinti savo draugą, kolegą ar šeimos narį artėjančių švenčių progą!

Nupirk man kavosNupirk man kavos